Apple (podobno) Wciąż Pracuje Nad ładowarką Bezprzewodową, Która Naładuje Cały Zestaw Urządzeń

Prace nad zaawansowaną ładowarką bezprzewodową która poradzi sobie z całym zestawem urządzeń rzekomo wciąż trwają.

Apple Air Power było projektem, za który bardzo mocno trzymałem kciuki. Ładowarka indukcyjna która miała naładować cały zestaw urządzeń giganta z Cupertino brzmiała… aż za dobrze. No i faktycznie – po latach prac, projekt oficjalnie został anulowany:

AirPower zapowiedziane zostało we wrześniu 2017 r. Bezprzewodowa mata ładująca Apple do sklepów miała trafić na początku 2018 r., jednak z każdym kolejnym miesiącem i każdą kolejną prezentacją nie dowiedzieliśmy się na jej temat niczego. Firma nie była zbyt wylewna co do powodów kolejnych opóźnień, a przecieki i plotki mówiły o barierach technologicznych, których inżynierom Apple nie udaje się pokonać.
apple id

Sporo mówiło się na temat trudności technologicznych i temu, że projekt okazał się po prostu niemożliwy do ogarnięcia. Kilka lat później temat ładowarki która będzie w stanie bezprzewodowo naładować cały zestaw akcesoriów powraca jak bumerang. Już wiosną tego roku Bloomberg informował, że Apple wciąż coś kombinuje w temacie. A w swoim ostatnim newsletterze Power On, analityk Bloomberga specjalizujący się w Apple, powraca do tematu. Publicysta twierdzi, że wciąż trwają pracę nad ładowarką, która będzie w stanie naładować kilka urządzeń — i nie chodzi wcale o MagSafe Duo, które od roku dostępne jest w sprzedaży.

Ponadto Gurman wspomina, że Apple miałoby wierzyć w przyszłość, w której różne urządzenia ładują się wzajemnie. Brzmi znajomo? Cóż — takie rozwiązania jak ładowanie zwrotne od wielu lat oferowane jest w urządzeniach konkurencji. Ładowanie słuchawek czy zegarka od smartfona byłaby fajnym bonusem, tym bardziej że… rzekomo już iPhone 12 posiadał ładowanie zwrotne – ale było ono systemowo dezaktywowane.