Apple IOS 15.2 Z Funkcją Historii Serwisowej. Użytkownik Będzie Mógł Potwierdzić Oryginalność Części Zamiennych

Najpewniej już w przyszłym tygodniu użytkownicy smartfonów Apple iPhone będą mogli zaktualizować swoje smartfony do systemu iOS 15.2. Wczoraj została udostępniona ostatnia wersja testowa RC, po której zawsze następuje oficjalna premiera. Sam update nie jest może szczególnie istotny pod względem nowych funkcji, zmian w interfejsie czy dodatków, natomiast wspomniane uaktualnienie zawiera interesujące rozwiązanie. Mowa o sekcji ustawień pozwalającej prześledzić historię serwisową danego urządzenia. Tym samym, każdy użytkownik będzie miał wgląd w listę napraw oraz informacje o użytych w konkretnych procesach częściach. W jakim celu Apple implementuje wspomnianą funkcję?

W systemie mobilnym iOS 15.2 pojawi się nowa sekcja ustawień, w której będą prezentowane informacje o historii serwisowej wraz z listą części użytych do naprawy lub wymiany. W przypadku smartfonów Apple iPhone XR, XS, XS Max oraz SE (2020) użytkownik będzie mógł sprawdzić, czy bateria została wymieniona na oryginalną. Osoby korzystające ze smartfonów Apple iPhone 11, 12 oraz 13 prześledzą dodatkowo losy baterii, natomiast informacje o wymianie aparatu czy wyświetlacza pojawi się wyłącznie w modelach Apple iPhone 12 oraz 13. Komunikat o „nieznanej części” nie musi oznaczać, że komponent nie jest oryginalny. Równie dobrze mógł być używany wcześniej w innym urządzeniu lub działa wadliwie.

W teorii rozwiązanie to ma służyć łatwiejszemu serwisowaniu smartfonów Apple iPhone i jak można przypuszczać, chodzi o wstępną diagnostykę, jeszcze przed trafieniem urządzenia do specjalistów. Swoją drogą, nowość to istne błogosławieństwo dla osób kupujących używane smartfony Apple. Sprzedający nie będzie mógł w prosty sposób ukryć tego, że urządzenie było serwisowane w nieautoryzowanym punkcie lub naprawiane przez domorosłego technika. Producent podaje przy tym, że wyświetlane komunikaty nie mają wpływu na możliwość korzystania z danego sprzętu.