Na jesień Apple szykuje trzy iPhone’y, dwa z ekranami OLED i jeden z LCD

Przewidywania dotyczące nadchodzących iPhone’ów pojawiły się na łamach dziennika „The Wall Street Journal”. Zgodnie z nimi kolejne flagowe urządzenia Apple zostaną zaprezentowane jesienią br.

Według prognoz analityków cytowanych przez „WSJ” w ofercie znajdą się nowe modele iPhone’a. Dwa z nich uzupełnią znaną już na rynku rodzinę iPhone’a X zaprezentowaną we wrześniu ub.r. Oba urządzenia zostaną wyposażone w ekrany zbudowane w technologii OLED, która zapewnia lepszą jakość obrazu, głębszą czerń i ogranicza zużycie prądu przez wyświetlacz.

Trzeci model iPhone’a szykowany przez Apple prawdopodobnie nie będzie należał do rodziny oznaczonej symbolem X i zostanie w nim zastosowany tradycyjny ekran typu LCD. Zgodnie z przewidywaniami iPhone’y z panelami OLED będą miały większe rozmiary niż ten z ekranem LCD. Różnice mają też dotyczyć cen – iPhone’y z OLED będą droższe od modelu wyposażonego w LCD. Ta różnica ma wynikać m.in. z kosztów produkcji wyświetlaczy – te korzystające z OLED kosztują ok. dol., podczas gdy koszty wytwarzania panelu LCD to jedynie dol.

„WSJ” nie podał jakich rozmiarów ekranów można się spodziewać po oczekiwanych jesienią nowych smartfonach Apple. Jednak z informacji dostarczonych wcześniej przez a w marcu br. wynika, że największy model nowego iPhone’a X miałby zostać wyposażony w wyświetlacz , cala, a mniejszy – , cala. Najmniejszy ze smartfonów otrzyma ekran o rozmiarach , cala. Z kolei prognozy firmy KGI Securities wskazują, że nadchodzące iPhone’y będą wyposażone w większe niż dotąd baterie o pojemności lub mAh, co ma zapewnić telefonom dłuższy czas pracy bez potrzeby ładowania akumulatorów.

Z danych firmy IHS Markit wynika, że w I kwartale br. iPhone X był najlepiej sprzedającym się smartfonem na rynku znajdując , mln nabywców. Z kolei przychody Apple w zakończonym marca r. kwartale dla spółki to drugi kwartał roku obrotowego wyniosły , mld dol. To o proc. więcej niż rok wcześniej , mld dol., a zysk netto koncernu z Cupertino zwiększył się w ujęciu rocznym z , do , mld dol.