iPhone SE 3/2022 – data premiery, cena, specyfikacja techniczna

iPhone SE (2020) jest jednym z najlepiej wycenionych produktów w całym katalogu Apple. Jak są dalsze plany firmy, dotyczące kolejnej generacji tego smartfona? Przedstawiamy najnowsze plotki, przecieki, a także potwierdzone informacje na temat iPhone’a SE 3/2022.

iPhone SE 3/2022 – Data premiery
Podejście Apple do iPhone’a SE nie zawsze było do końca przewidywalne. Oryginalny iPhone SE pojawił się w marcu 2016 roku i – oprócz rozszerzenia jego pamięci podstawowej w marcu 2017 roku – następna aktualizacja w postaci iPhone’a SE (2020) pojawiła się dopiero cztery lata później. Apple wycofało iPhone’a SE w 2018 roku, pozostawiając wiele podejrzeń, że sprzedaż budżetowego iPhone’a nie będzie kontynuowana.

Przybycie iPhone’a SE (2020) w kwietniu 2020 roku było jednak miłym dodatkiem do obecnej oferty firmy, który zasygnalizował, że być Apple jednak zauważyło potencjał w tego typu urządzeniu.

Oto daty premiery poprzednich generacji iPhone’a SE:

iPhone SE (wersje 16 GB i 64 GB): 31 marca 2016
iPhone SE (wersje 32 GB i 64 GB): 24 marca 2017
iPhone SE (2020): 24 kwietnia 2020
Obserwatorzy branży spekulowali, że kolejny iPhone SE może mieć swoją premierę jesienią 2021 roku. Patrząc jednak na poprzednie premiery, najprawdopodobną datą zaprezentowania iPhone’a SE 3/2022 będzie pierwsza połowa 2022 roku. Informacja ta jest wspierana przez raport DigiTimes z lipca, który również sugeruje, że Apple przygotowuje się do uruchomienia następnej generacji iPhone’a SE w pierwszej połowie 2022 roku.

Co ciekawe, Apple po cichu przestał sprzedawać wersję iPhone’a SE (2020) zawierającą 256 GB pamięci masowej (choć wciąż pozostaje dostępny u niezależnych sprzedawców i przewoźników). Ruch ten może sygnalizować, że rozwój następnego iPhone’a SE rzeczywiście trwa.

iPhone SE 3/2022 – Cena
Nie sądzimy, że Apple będzie błądzić zbyt daleko od obecnego cennika – cena iPhone’a SE 3/2022 najprawdopodobniej pozostanie taka sama, jak w przypadku jego poprzednika.

Tak wygląda obecny cennik wszystkich dostępnych na stronie Apple modeli iPhone’a:

iPhone SE – 2199 zł
iPhone 11 – 2599 zł
iPhone 12 mini – 3149 zł
iPhone 12 – 3599 zł
iPhone 13 mini – 3599 zł
iPhone 13 – 4199 zł
iPhone 13 Pro – 5199 zł
iPhone 13 Pro Max – 5699 zł
Obecny iPhone SE (2020) kosztuje 2199 zł i mamy nadzieję, że trzecia generacja tego smartfona również będzie tak wyceniona.

iPhone SE 3/2022 – Czego możemy się spodziewać?
Ponieważ Apple wciąż musi potwierdzić prace nad nowym iPhonem SE, nie ma obecnie żadnych oficjalnych szczegółów na temat tego smartfona. Oczywiście, nie powstrzymało to przed wypłynięciem mnóstwa plotek.

Łączność 5G

Najbardziej oczywistym dodatkiem do nowego modelu będzie łączność 5G. Wszystkie modele iPhone’a 12, który przybył w 2020 roku, miały tę funkcję Dodatkowo, wszystkie smartfony z Androidem w tej półce cenowej również oferują łączność 5G. Modele takie jak OnePlus Nord, Motorola Edge i Realme 7 5G mogą pochwalić się tą funkcją. Informacja ta jest wspierana przez raport Macotakara, japońskiej strony skoncentrowanej na Apple o dużej wiarygodności.

Nie jest to jednak pewnik – zarówno iPhone Xr, jak i iPhone 11 nie posiadały łączności 5G. Jeśli iPhone SE 3/2022 ma być wzorowany właśnie na tych modelach, łączność 5G może zostać pominięta.

A15 Bionic

Jeśli Apple będzie dalej podążać tymi samym ścieżkami i wyda aktualizację iPhone’a SE w 2022 roku, uważamy za prawdopodobne, że iPhone SE 3/2022 może zawierać procesor A15 Bionic, znany iPhone’a 13.

Nie będzie to jednak katastrofą, jeśli tak się nie stanie – A13 Bionic to wciąż bardzo szybki procesor. Analityk William Yang wierzy jednak, że następny iPhone SE będzie posiadać uaktualniony chipset, a Macotakara idzie o krok dalej, sugerując, że będzie wyposażony właśnie w A15 Bionic.

Nowy design

Chociaż wielu oczekuje uaktualnienia designu iPhone’a SE, zmiana konstrukcji może wiązać się z pewnymi konsekwencjami. Przejście do pojemniejszej obudowy iPhone’a XR lub iPhone’a 11 oznaczałoby usunięcie Touch ID. Face ID jest jednak bardzo dobrze przyjętą i rozwiją przez lata funkcją. Apple wciąż posiada również materiały konstrukcyjne z poprzednich modeli, co dodatkowo obniża ewentualny koszt budowy urządzeń, które ją zawiera.

AKTUALIZACJA 22.10.2021

Do sieci trafił interesujący projekt nowego iPhone’a SE
iPhone SE to najtańszy smartfon w portfolio Apple. Urządzenie po raz pierwszy pojawiło się na rynku w 2016 roku. Po czterech latach gigant z Cupertino zdecydował się na wprowadzenie nowego modelu. Smartfony z rodziny SE, które do tej pory pojawiły się na rynku korzystały ze sprawdzonych podzespołów znanych ze starszych modeli. iPhone SE z 2016 roku był ulepszonym iPhone’m 5s, a aktualnie sprzedawany iPhone SE 2020 to odświeżony iPhone 8.

Do sieci trafiły kolejne plotki na temat iPhone’a SE kolejnej generacji. Zakładają one, że Apple w końcu całkowicie od nowa zaprojektuje swojego taniego iPhone’a. Smartfon miałby otrzymać wygląd podobny do aktualnej generacji iMaca z ekranem o przekątnej 24 cali. Niestety w informacjach znajdziemy informację o dacie premiery. Nastąpi ona dopiero w 2023 roku. Nie zrażając się jednak do długiego czasu oczekiwania możemy zobaczyć, jak powinien wyglądać nowy iPhone SE, a jest na co popatrzeć.

Koncept czwartej generacji iPhone’a SE wygląda jak mieszanka iPhone’a 12 mini/12 z najnowszym komputerem iMac. Smartfon posiada płaski front i plecki, a całość uzupełniają ścięte krawędzie i zaokrąglone rogi.

Smartfon w końcu posiada w pełni bezbramkowy ekran. Co ciekawe brakuje wycięcia w ekranie. Kamerka została umieszczono bezpośrednio w panelu podobnie jak w wielu smartfonach z Androidem. Było to możliwe ze względu na brak Face ID. Tani model iPhone’a w dalszym ciągu korzysta z Touch ID. Tym razem czytnik linii papilarnych znajdzie się w przycisku zasilającym. Rozwiązanie to znamy już z iPada Air 2020.

Analityk Ross Young donosi, że Apple pracuje nad dwoma modelami iPhone’a SE. Mowa o ulepszonej wersji aktualnie sprzedanego iPhone’a SE 2020 oraz o całkowicie nowej konstrukcji. Pierwszy model otrzyma 5G i szybszy procesor, a drugi nowy design i ulepszony aparat.

iPhone SE na najnowszych renderach wygląda rewelacyjnie. Smartfon nie posiada wycięcia w ekranie i zachował elegancki design. Jedyną skazą jest czas oczekiwania. Nowy model pojawi się na rynku dopiero za około dwa lata. Do tego momentu tani iPhone będzie oferować ekran o przekątnej 4,7 cala i spore ramki.

Apple przygotowuje się do ogłoszenia iPhone’a SE 3 w 2022 roku
Jak podaje plotka, Apple już przygotowuje się do ogłoszenia iPhone’a SE 3 (jak nazywa go źródło) na początku 2022 roku. Według doniesień, firma z Cupertino stworzyła nowe miejsca pracy dla specjalistów od sondowania chipów, poprzez swojego partnera Xintec.

Xintec jest odpowiedzialny za proces testowania jakości i jest spółką zależną od TSMC. Jest to również wieloletni partner Apple, który pracował jako dostawca komponentów do pierwszego iPhone’a SE, jak i również SE (2020). Nowa informacja jest zgodna z przewidywaniami Ming-Chi Kuo – Apple może wypuścić następcę modelu iPhone SE (2020) w pierwszej połowie przyszłego roku. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

iPhone SE 3 już niedługo? Apple zaczyna usuwać iPhone’a SE (2020)
Do września, iPhone SE (2020) był dostępny w trzech konfiguracjach: 64 GB, 128 GB i 256 GB. Jak się jednak okazało, po zaprezentowaniu nowych smartfonów z serii iPhone 13, tylko pierwsza i druga z tych pojemności pozostały dostępne w sklepie internetowym Apple. Ceny tych konfiguracji również nie uległy zmianom.

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, Apple planuje aktualizację modelu iPhone SE w pierwszej połowie 2022 roku. Obecny został uruchomiony w kwietniu 2020 roku, więc usunięcie wariantu 256 GB może być oznaką, że Apple zaczyna się przygotowywać do produkcji tego konkretnego modelu.

iPhone SE 3 rozczaruje? Nie do tego przyzwyczaiło nas Apple
Nie od dziś wiadomo, że Apple skupia się na produkcji jedynie drogich lub bardzo drogich smartfonów. Wyjątkiem jest obecność modeli SE, które cechują się wysoką wydajnością i rozsądnymi kompromisami, które pozytywnie wpływają na cenę urządzeń.

Aktualnie Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek iPhone’a SE trzeciej generacji. Urządzenie zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie 2022 roku. Niestety może nas niemiło zaskoczyć.

Apple od zeszłego roku skupia dużą uwagę na wyświetlaczach stosowanych w swoich urządzeniach. ProMotion pojawiło się w tabletach, telefonach i komputerach przenośnych. Stale na półkach sklepowych pojawiają się nowe modele wyposażone w panele Mini LED oraz OLED.