W tym teście iPhone 13 nadal miażdzy konkurencję z Androidem. Jest jednak mocny zawodnik z 2022 roku!

iPhone podobno ma najlepszą baterię wśród flagowców. Największym wygranym jest jednak OnePlus Pro, który przywraca wiarę we flagowce z Androidem w roku.

Nie jest tajemnicą, że iPhone to bestseller w Chinach. Użytkownicy mają tam do wyboru niemal każdy futurystyczny smartfon, a i tak najczęściej stawiają na Apple. Być może za tym fenomenem nie stoi tylko marka, ale również bateria. W tym teście podstawowy iPhone bije na głowę całą konkurencję.

Pierwsze testy wskazywały, że flagowce ze Snapdragonem Gen nie będą oferować dobrego czasu pracy. Nowy układ ma duży apetyt na energię. OnePlus Pro dał sobie radę z iPhone Pro i resztą konkurencyjnych modeli z półki premium, ale nadal przegrywa z iPhone . Po części można to tłumaczyć ogniwem o pojemności aż mAh i bardziej energooszczędnym ekranem LTPO ..

iPhone pokonał całą konkurencję w teście baterii fot. Bald Panda via Weibo

No dobra, gdzie jest haczyk? Przecież w sieci nie brakuje testów, które dają zupełnie inne rezultaty. Wyglądało to tak – telefony najpierw nie robiły nic przez godzin, później przez godzinę przeglądano Weibo i przez tyle samo robiono zakupy na platformie Taobao taki chiński Amazon. Po tym następowały dwie godziny grania.

Nie będę uchodził za wyrocznię, ale wydaje mi się, że to rozstrzyga o przewadze iPhone . Po pierwsze – telefony Apple znane są z tego, że bateria w zasadzie nie rozładowuje się w trybie czuwania. Po drugie – ten telefon jako jedyny ma ekran Hz, co przy takim trybie testowania oczywiście łaskawie obchodzi się z ogniwem. Potwierdzeniem mojej tezy wydaje się być wynik iPhone Pro.

Największym wygranym testu jest więc OnePlus Pro. Ten flagowiec ma ogromny ekran Hz, potężnego Snapdragona i ładuje się dużo szybciej, niż dowolny iPhone. Jednocześnie daje to nadzieję, że flagowce z Androidem znowu zaoferują solidny czas pracy z dala od gniazdka.

Więcej na temat najwydajniejszych telefonów, jakie możesz obecnie kupić, przeczytasz w poniższym artykule. Flagowa półka rządzi się swoimi prawami, ale średniaki są ciekawsze, niż kiedykolwiek wcześniej.