mar 10 2023
MacBook Air 2021/2022 – data premiery, cena, specyfikacja techniczna
Po trzech latach obecności na rynku Apple zamierza wprowadzić na rynek zupełnie nowego MacBooka Air. Co wiemy o nadchodzącym tanim laptopie od Apple?
Apple długo zwlekało z prezentacją nowego MacBooka Air. Finalnie po latach oczekiwania w roku zobaczyliśmy zupełnie nowego MacBooka Air z ekranem Retina oraz portami USB Typu C Thunderbolt .
Kolejna duża aktualizacja polegająca na wymianie podzespołów odbyła się w marcu roku. MacBook Air otrzymał wtedy klawiaturę Magic Keyboard oraz czterordzeniowe układy Intela. Po zaledwie pół roku dokonano kolejnej aktualizacji – MacBook Air otrzymał procesor Apple M, lepszy ekran oraz porty Thunderbolt .
W sieci mówi się, że aktualnie sprzedawany MacBook Air to model przejściowy, a wkrótce na rynku pojawi się zupełnie nowy MacBook Air zaprojektowany specjalnie z myślą o procesorach Apple Silicon. Dodatkowo całość ma być dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Co wiemy o nadchodzącym tanim laptopie od Apple?
Mark Gurman z a, który ma dostęp do wiarygodnych źródeł twierdzi, że Apple pracuje nad zupełnie nowym, cieńszym i lżejszym MacBookiem Air. Jon Prosser dodaje, że komputer dostępny będzie w kilku wersjach kolorystycznych – takich samych jak iMac Retina ,K zaprezentowany w roku.
Powyższe plotki wskazują na premierę nowego, taniego urządzenia. Nadchodzący laptop od Apple może być kolejną generacją MacBooka Air, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby była to reinkarnacja MacBooka produkowanego w latach -.
Według raportów z początku tego roku, MacBook Air ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie roku. Zakładają one również, że w związku z pandemią debiut może zostać odroczony do początku roku.
Logiczna byłaby premiera w październiku roku – miesięcy po debiucie pierwszego MacBooka z procesorem Apple M. Obecny model sprzedaje się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, aby Apple miało powody do niezadowolenia.
Kolejna generacja MacBooka Air nadal będzie najtańszym komputerem przenośnym w portfolio Apple. To obecnie także najbardziej opłacalny wybór w kategorii wydajność-cena.
Obecnie na rynku znajdziemy następujące konfiguracje MacBooka Air BTO – Build to Order – komputery gotowe do zakupu u Apple i autoryzowanych sprzedawców:
Dodatkowo każdą konfigurację możemy rozbudować do GB pamięci operacyjnej zł oraz większych dysków maksymalnie TB.
Nowy model prawdopodobnie zachowa ceny aktualnego MacBooka Air. Oczywiście zaraz po premierze nie powinniśmy liczyć na obniżki cen. Z pewnością bazowa konfiguracja nadal dostanie GB pamięci operacyjnej oraz GB nośnik SSD.
Plotki głoszą, że MacBook Air otrzyma zupełnie nowy design. Jon Prosser, który ujawnił kolorowego iMaca przed premierą uważa, że również MacBook Air zadebiutuje w wielu wariantach kolorystycznych.
Prosser przekazał również, że Apple zrezygnuje z klasycznej konstrukcji klina na rzecz płaskiej obudowy podobnej do MacBooka Pro. Całość będzie zaledwie kilka mm grubsza od portu USB Typu C. W kwestii złącz nadal możemy liczyć na dwa porty USB Typu C z Thunderbolt .
Plotki głoszą, że calowy MacBook Air otrzyma ekran wykonany w technologii Mini-LED. Podobne panele trafiły już do tegorocznych modeli iPada Pro.
Ekran Mini-LED w MacBooku Air nie będzie dotykowy. Zabraknie również paska Touch Bar, który ma zniknąć również z MacBooka Pro.
Z pewnością MacBook Air będzie nieco mniej wydajny od modelu Pro. Wszystko ze względu na pasywną konstrukcję, która nie przewiduje zastosowania klasycznego chłodzenia. Dla przeciętnego konsumenta to spora zaleta – komputer cały czas pracuje bezszelestnie.
Z pewnością nowa generacja MacBooka Air wprowadzi na pokład ulepszone podzespoły. Oto, co możemy się po nich spodziewać.
Nowa generacja MacBooka Air otrzyma ulepszony procesor Apple Silicon. Obecnie nie znamy jeszcze jego nazwy. Zapewne będzie to układ Apple MX lub Apple M. Spodziewamy się, że będzie to ośmiordzeniowy układ z nieco wydajniejszą kartą graficzną.
Obecnie brakuje dokładnych przecieków na temat procesora. Możliwe, że zostanie wyprodukowany w nowszym procesie technologicznym.
Tak, jak pisaliśmy wyżej. Bazowo otrzymamy GB szybkiej pamięci zunifikowanej DDRX. W opcji pojawi się możliwość rozbudowy do GB. Możliwe, że Apple zaoferuje MacBooka Air z GB pamięci operacyjnej. Wszystko zależy od zastosowanego procesora – Apple M wspiera maksymalnie GB pamięci operacyjnej.
Z pewnością możemy liczyć na dwa złącza USB Typu C z Thunderbolt . Pod znakiem zapytania stoi obecność magnetycznego złącza do ładowania MagSafe. Możliwe, że powróci ono w kolejnej generacji MacBooka Air. Pomimo dedykowanego złącza, komputer nadal naładujemy z wykorzystaniem portów USB Typu C. Oznacza to, że nie będziemy musieli posiadać dedykowanego zasilacza.
W sieci mówi się również o nowych peryferiach. Chodzi głównie o kamerkę do wideorozmów oraz mikrofony. Elementy te zostały zaktualizowane w nowym iMacu i prawdopodobnie trafią do kolejnej generacji MacBooka Air. Mowa o kamerce FaceTime p oraz systemie mikrofonów stereo.
Apple na konferencji WWDC nie zaprezentowało nowego MacBooka Air, ale przewidywaliśmy taki scenariusz. Bardziej prawdopodobna była prezentacja MacBooka Pro, ale Apple w tym roku ograniczyło się jedynie do premier nowego oprogramowania.
Najnowsze plotki sugerują, że MacBook Air pojawi się w sprzedaży w okolicach listopada – równo rok po premierze aktualnej generacji z procesorem Apple M i kadłubkiem znanym nam z poprzednich generacji.
W ostatnich tygodnia pojawiło się znacznie więcej informacji o MacBookach Pro. Wiemy, że komputery te mogą zadebiutować w pierwszym tygodniu sierpnia roku. Po tej premierze Apple przygotowywać się będzie do wrześniowej konferencji. Zobaczymy na niej smartfony z rodziny iPhone oraz nowe zegarki Apple Watch. Dopiero po tej imprezie planowana jest krótka przerwa i wprowadzenie na rynek MacBooka Air. Apple z pewnością będzie chciało zdążyć przed Świętami Bożego Narodzenia. Bazowy model MacBooka jest chętnie wybieranym prezentem gwiazdkowym.
Ostatnie dni potwierdziły również, że tegoroczne modele MacBooka Air oraz MacBooka Pro będą bardziej różnić się od siebie pod względem stylistycznym. MacBooka Pro nadal sprzedany będzie w klasycznych wersjach Space Gray oraz Silver. MacBooka Air jako bazowy sprzęt dla większości użytkowników upodobni się do iMaca i dostępny będzie w wielu wersjach kolorystycznych.
Po chwilowej przerwie do sieci trafiły kolejne informacje dotyczące bazowego modelu MacBooka. Tegoroczny MacBooka Air zadebiutuje w zupełnie nowej obudowie. Kolejne źródła potwierdzają, że możemy oczekiwać designu podobnego do wyglądu -calowego iMaca. Co ciekawe komputer upodobni się trochę do droższych braci – zniknie charakterystyczne cięcie, które powoduje, że laptop przybiera formę klina.
MacBooka Air otrzyma kilka wersji kolorystycznych, które mają być tożsame z kolorami iMaca. Na pokładzie pojawią się mniejsze ramki, a cała konstrukcja będzie cieńsza i lżejsza.
Co ciekawe najnowsze plotki sugerują, że w zmniejszonej obudowie obok dwóch portów USB Typu C z Thunderbolt zobaczymy również pełnowymiarowe gniazdo HDMI, złącze słuchawkowe Jack oraz złącze do ładowania MagSafe. Elementy te będą obecnie również w droższych modelach Pro.
Czytnik linii papilarnych Touch ID znajdzie się w prawym górnym rogu klawiatury. Wglądać będzie identycznie jak sensor z klawiatury Magic Keyboard dla iMaca. Co ciekawe MacBooka Air po raz pierwszy od lat może otrzymać ponownie białe wykończenie klawiatury.
W sieci znajdziem również informacje sugerujące o dwóch rozmiarach matrycy, ale jest mało prawdopodobne, aby Apple wprowadziło większego MacBooka Air. Z drugiej strony produckją modelu z ekranem o przekątnej mniejszej, niż cali nie ma uzasadnienia ze względu na bogate portfolio tabletów iPad.
Najnowsze informacje wywracają do góry nogami plan wydawniczy firmy Apple. Wszystko wskazuje na to, że nowy MacBooka Air z kolorową obudową zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Z czego wynika opóźnienie premiery?
dylandkt przekazał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że MacBooka Air zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie roku i otrzyma nowy procesor Apple M.
Układ Apple MX, który jest aktualnie rozwijany przez Apple trafi jedynie do MacBooka Pro oraz Maca mini. Urządzenia te pojawią się na rynku zgodnie z planem – w czwartym kwartale roku.
Serce MacBooka Air ma otrzymać rdzenie o wyższej częstotliwości taktowania, ale brakuje szczegółowych informacji dotyczących specyfikacji technicznej układu Apple M.
Najnowsze informacje potwierdzają, że Apple zamierza zastosować ekran Mini-LED również w nadchodzącej generacji MacBooka Air. Wcześniej ekran tego typu pojawi się w MacBooka Pro . Będą to pierwsze komputery Mac z ekranem Retina wykonanym w tej technologii.
Do sieci trafiły kolejne informacje, które potwierdzają, że MacBook Air zadebiutuje nieco później, niż pierwotnie zakładaliśmy. Okazuje się bowiem, że tani laptop od Apple zadebiutuje dopiero w roku. W zamian za zwiększony czas oczekiwania otrzymamy nowszy procesor Apple M.
MacBook Air prawdopodobnie będzie dostępne w wielu wersjach kolorystycznych tożsamych z kolorami nowego iMaca .
Procesor Apple M pomimo wyższej liczby w nazwie zaoferuje mniej rdzeni, niż procesor Apple MX.
Apple przez cztery lata miało w swojej ofercie calowego MacBooka. Mowa o klasycznym modelu bez żadnych dopisków. Dwunastocalowy MacBooka był jednym z najbardziej przełomowych urządzeń w historii firmy. Ważący niespełna kg laptop z zaledwie jednym portem USB Typu C wywołał w roku niemałe zamieszanie na rynku. Internauci drwili z braku portów, chłodzenia, możliwości rozbudowy oraz wysokiej ceny.
Gigant z Cupertino nie zważając na nieprzychylne komentarze sprzedał mnóstwo egzemplarzy. Kosztujący co najmniej zł komputer o niewielkiej wydajności i z niezbyt udaną klawiaturą motylkową utorował drogę dla obecnych modeli MacBooka Air i MacBooka Pro. Czerpią one garściami z rozwiązań oraz designu calowego MacBooka z ekranem Retina.
MacBook miał mnóstwo wad i niedociągnięć. Można by rzecz, że komputer ten stał się swoistym poligonem doświadczalnym dla technologii, które w przyszłości trafiały do innych produktów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.
Finalnie po czterech latach i trzech generacjach firma Apple zaprzestała produkcji i sprzedaży MacBooka w roku.
W sieci pojawiło się kilka plotek sugerujących, że MacBook Air dostępny będzie w dwóch rozmiarach. Mniejszy model mógłby zastąpić MacBook i przyciągnąć do zakupu jego klientów. Warto nadmienić w tym miejscu, że calowy MacBook pierwszej generacji z roku nie otrzyma jesienią aktualizacji do systemu operacyjnego macOS Monterey.
MacBook Pro otrzyma nowe ekrany o przekątnej i cali. Gdyby MacBook Air miał trafić na rynek w dwóch rozmiarach mógłby otrzymać matryce o przekątnej i cali. Większy model zastąpiłby aktualnie sprzedawanego MacBooka Air z , calowym ekranem. Mniejsze wydanie reaktywowało by MacBooka Retina jednocześnie eliminując największe wady tego komputera.
Procesor Apple M spowodowałby, że MacBook z calowym ekranem stałby się wydajnym komputerem do pracy w podróży. Byłby to mały, lekki waga poniżej kg notebook z wszystkim zaletami większego MacBooka Air oraz mniejszego calowego MacBooka.
W chwili obecnej brakuje szczegółowych informacji na temat mniejszego MacBooka Air, ale jego premiera jest prawdopodobna. Apple w latach – miało w ofercie mniejszego MacBooka Air z ekranem o przekątnej , cala. Później model ten został zastąpiony przez znacznie droższego MacBooka z calowym wyświetlaczem.
Do sieci trafiły kolejne informacje, które sugerują, że Apple wprowadzi na rynek nowego MacBooka Air w mniejszym rozmiarze. Komputer ten zastąpił by -calowego MacBooka sprzedawanego w latach -.
Nadchodzący notebook z pewności otrzyma procesor Apple Silicon. Ze względu na niewielką obudowę oraz ultracienki design mowa o chipie Apple M lub Apple M.
Możliwe, że Apple ponownie zacznie produkować mniejsze komputery z ekranem o przekątnej poniżej cali. Mniejszy MacBook Air zastąpiłby zarówno -calowego MacBooka, który został wycofany ze sprzedaży bez wprowadzenia na rynek nowego modelu oraz , calowego MacBooka Air, którego produkcja zakończyła się w roku.
LakesApplePro potwierdza na Twitterze, że Apple faktycznie pracuje nad mniejszym modelem MacBooka Air. Niestety w tym samym poście dowiadujemy się, że premiera urządzenia nie nastąpi zbyt szybko. Oznaczać to może, że mniejszy MacBook Air nie pojawi się na rynku razem z kolejną generacją podstawowego laptopa od Apple.
Jak wynika z notatki analityka Apple, Ming-Chi Kuo, nowa wersja MacBooka Air pojawi się dopiero około połowy roku.
Nadchodzący MacBook Air będzie wyposażony w ,-calowy wyświetlacz mini-LED, co sprawi, że będzie to drugi Mac, który uzyska technologię mini-LED po MacBooku Pro z roku. Ten drugi ma podobno posiadać wyświetlacz mini-LED i a jego produkacja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Jest to technologia, która przyniesie znaczącą poprawę jakości wyświetlania treści na ekranie MacBooka, pozwalając na jego cieńszą i lżejszą konstrukcję. Ma również zaoferować inne korzyści, takie jak ulepszenie szerokiej gamy kolorów, wysoki kontrast i zakres dynamiczny.
Kuo powiedział w przeszłości, że MacBook Air będzie zawierać wyświetlacz mini-LED, co zostało również wsparte przez DigiTimes. Wcześniejsze plotki sugerują, że MacBook Air z roku będzie miał cieńsze ramki niż obecny model, a także będzie posiadać tę samą technologię ładowania MagSafe, która ma pojawić się w najnowszym MacBooku Pro. Oczekuje się również, że będzie zawierać parę portów ThunderboltUSB i zaoferuje wiele wersji kolorystycznych, takich jak w Macu M.
Kuo twierdzi, że jeśli pod koniec roku i na początku przyszłego niedobór podzespołów ulegnie poprawie, to w roku liczba sprzedanych MacBooków może wzrosnąć do około – mln sztuk.
Mark Gurman z a w najnowszej edycji newslettera Power On przekazał informacje dotyczące przyszłości komputerów z rodziny Mac. Dziennikarz powiedział, że jego zdaniem w ciągu kilku najbliższych lat komputery Apple otrzymają nowy system uwierzytelniania biometrycznego. Mowa oczywiście o skanowaniu twarzy w D – Face ID. Rozwiązanie to znamy już doskonale z nowszych modeli iPhone a.
Gurman wierzy, że w przyszłości Apple wyśle Touch ID na emeryturę. Według dziennikarza Face ID trafi również do urządzeń, które obecnie sprzedawane są z czytnikiem linii papilarnych. Mowa o tanim iPhone SE, tabletach iPad Airmini, komputerach przenośnych MacBook Air, MacBook Pro oraz -calowym iMacu.
Możliwe, że Face ID trafi również do większego iMaca. Implementacja tego rozwiązania jest mało prawdopodobna w komputerach stacjonarnych Mac mini oraz Mac Pro – sprzedawane są one bez wyświetlaczy i kamerek internetowych.
Dziennikarz a uważa, że Face ID miało trafić do -calowego iMaca, który został zaprezentowany w pierwszej połowie tego roku, ale ostatecznie Apple zdecydowało się na Touch ID.
Jeżeli powyższe plotki się potwierdzą możemy oczekiwać, że kolejne generacje MacBooka Air zamiast Touch ID otrzymają ulepszoną kamerkę TrueDepth z Face ID.
Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla wszystkich konsumentów, którzy czekają na nową generację MacBooka Air. Kolejne źródło potwierdza, że komputer zadebiutuje na rynku dopiero w roku. Apple obecnie skupia się na wprowadzeniu do sprzedaży nowej generacji MacBooka Pro. Dopiero po tym wydarzeniu inżynierowie skupią się na tańszym modelu.
Mark Gurman z a potwierdził, że premiera MacBooka Air planowana jest na rok. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że MacBook Air otrzyma złącze MagSafe, które znikło wraz z wprowadzeniem na rynek modelu MacBook Air Retina w roku.
W chwili obecnej nie wiemy jak dokładnie wyglądać będzie nowy standard ładowania magnetycznego. Z pewnością nie zabraknie jednak USB Typu C. Oznacza to, że MacBooka Air naładujemy również w dotychczasowy sposób znany z aktualnie sprzedawanych modeli.
MacBook Air to najlżejszy, najmniejszy i najcieńszy komputer firmy Apple pozostający aktualnie w sprzedaż. Wcześniej Apple oferowało jeszcze bardziej kompaktowego MacBooka z calowym wyświetlaczem Retina, ale sprzedaż została zakończona w roku, a producent nie zdecydował się na wprowadzenie na rynek nowej generacji.
Jednocześnie MacBook Air nie wyróżnia się dziś swoimi wymiarami i wagą tak, jak robił to kilka lat temu. Obecnie większość kompaktowych komputerów z Windowsem waży podobnie, a na rynku nie brakuje lżejszych i jeszcze cieńszych komputerów. Wystarczy wymienić tu HP Pavilion Aero, Samsunga Galaxy Book S, Google PixelBooka Go czy Lenovo ThinkPad X Nano.
Apple zdało sobie sprawę z faktu, że MacBook Air nie jest już tak lekki, jak wskazuje na to jego nazwa.
Informacje, które można znaleźć w sieci jednoznacznie nie wskazują dokładnych wymiarów i wagi kolejne generacji MacBooka Air, ale możemy spodziewać się, że komputer będzie lżejszy od swojego poprzednika.
Ming Chi-Kuo – znany analityk zajmujący się prognozami dotyczącymi sprzętu firmy Apple potwierdził wcześniejsze plotki dotyczące MacBooka Air. Całkowicie przeprojektowany laptop pojawi się na rynku w roku. Najtańszy komputer przenośny od Apple dostanie design zaczerpnięty z iMaca . Oznacza to nowe kolory oraz całkowicie zmodyfikowaną smuklejszą i lżejszą obudowę.
Kuo uważa, że kolejna generacja MacBooka Air pojawi się na rynku dopiero w okolicach połowy roku. Prawdopodobnie Apple wprowadzi komputer do sprzedaży przed rozpoczęciem roku szkolnego .
Aktualnie Apple przygotowuje się do premiery nowego MacBooka Pro. Ostatnie plotki sugerują, że ruszyła już masowa produkcja modeli z roku.
Do czasu premiery nowego MacBooka Air w sprzedaży pozostanie model z roku. Komputer wyposażono w procesor Apple M, pasywne chłodzenie oraz design znany z wcześniejszych modeli.
Mink Chi-Kuo potwierdził również obecność nowego wyświetlacza Retina wykonanego w technologii miniLED.
Portal MacRumors przekazał bardziej szczegółowe informacje dotyczące MacBooka Air, które uzyskano od znanego analityka – Ming Chi-Kuo.
Nadchodząca generacja MacBooka Air otrzyma wyświetlacz Mini-LED, który wcześniej trafi do droższych modeli z rodziny MacBook Pro. Komputer zostanie wyposażony w zupełnie nową obudowę, a debiut odbędzie się w połowie roku. MacBook Air kolejnej generacji sprzedawany będzie jako model Mid-. Oznacza to, że premiera powinna odbyć się w okresie od końca marca do końca lipca roku.
Za produkcję wyświetlacza do MacBooka Air odpowiedzialny będzie chiński producent BOE, który obecnie zajmuje się produkcją ekranów między innymi dla flagowych smartfonów Huawei.
Panel Mini-LED zastosowany w MacBooku Air ma być nieco niższej jakości od tego z MacBooka Pro. Firma planuje wykorzystać mniejszą ilość stref podświetlenia.
Ming Chi-Kuo informuje o sprzedaży sięgającej co najmniej milionów sztuk w roku. Co ciekawe nie jest one pewny czy MacBooka Air zastąpi model z roku. Możliwe, że oba komputery pozostaną w sprzedaży. W takim scenariuszu komputer z procesorem M stanie się jeszcze tańszy.
Do sieci trafiły plotki sugerujące, że wydajność graficzna procesora Apple M będzie porównywalna do układu NVIDIA GeForce GTX Ti. Rozpaliło to wodzę wyobraźni niektórych internautów. GTX Ti to nadal wydajna karta graficzna, która pozwala na uruchomienie najnowszych gier. Porównywalna wydajność układu graficznego zintegrowanego z Apple M spowodowałaby, że MacBook Air z miejsca stałby się najwydajniejszym laptopem ultraprzenośnym. Dodatkowo taka konstrukcja mogłaby zagrozić na rynku tańszym komputerom przygotowanym specjalnie z myślą o graczach.
Niestety w rzeczywistości Apple M nie będzie tak wydajnym układem, aby zmienić MacBooka Air w przenośną konsolę do gier.
Spodziewamy się, że układ Apple M otrzyma w teście syntetycznym Geekbench Metal około tysięcy punktów. Tym samym układ graficzny konkurować będzie z kartą graficzną Radeon Pro M. Podobną ilość punktów zdobyła karta Nvidia GTX Ti. Niestety wynik nie jest miarodajny, ponieważ układ ten nie wspiera architektury Metal, w związku z czym wyniki są mocno zaniżone.
Oznacza to, że Apple M z pewnością nie może konkurować z niegdyś topową kartą graficzną od Nvidii, której TDP ustalone zostało na W.
Pomimo tego MacBook Air nadal powinien być dosyć wydajnym komputerem ultraprzenośnym, który pozwoli na uruchomienie wybranych tytułów.
Komputery przenośne od Apple od lat słyną z oferowania bardzo dużych gładzików. Gigant z Cupertino już w roku wprowadził na rynek szklany touchpad z obsługą gestów wykonywanych kilkoma palcami.
Aktualne komputery Apple posiadają gładziki Force Touch sporych rozmiarów. Jest jednak pewna różnica – ten zastosowany w MacBooku Air zawsze jest mniejszy od swojego odpowiednika w modelu Pro.
Niezależnie od tego, że Apple jest liderem w stosowaniu świetnych gładzików w komputerach, inżynierowie pracują nad zupełnie nowym touchpadem.
Portal AppleInsider dotarł do nowego patentu firmy Apple, który sugeruje, że przyszłe komputery otrzymają nieco większa powierzchnie roboczą gładzika.
Patent sugeruje możliwość wykorzystania całego palmrestu części obudowy pod klawiaturą jako gładzika. Oznacza to, że użytkownicy byliby w stanie zarejestrować dotknięcie niemalże w dowolnym miejscu. Dodatkowo całość mógłby być zintegrowana z rozwiązaniem Force Touch.
Być może większy touchpad zastąpi pasek Touch Bar, który zniknie wkrótce z komputerów MacBook Pro. Możliwe, że podobne rozwiązanie trafi również do MacBooka Air.
Ming Chi-Kuo podał najnowsze przewidywania dotyczące wprowadzenia na rynek nowej generacji MacBooka Air. W związku z przeciągającymi się problemami z produkcją mikroprocesorów firma Apple prawdopodobnie zdecyduje się na przesunięcie premiery swojego budżetowego laptopa.
W notatce z września roku Kuo przekazuje, że premiera nowej generacji MacBooka Air odbędzie się dopiero w drugiej połowie roku. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w związku z problemami z dostępnością mikroprocesorów firma Apple zdecyduje się o ograniczenie produkcji komputerów przenośnych o około % względem stanu aktualnego.
Produkcja nowego MacBooka Air ma rozpocząć się dopiero w wakacje roku, a sprzęt trafi do sprzedaży prawdopodobnie we wrześniu.
Apple oficjalnie zapowiedziało kolejne wydarzenie. Konferencja prasowa Unlashed odbędzie się października roku o godzinie : czasu lokalnego w naszym kraju. Pewne jest, że zobaczymy na niej nowe urządzenia należące do rodziny Mac. Gigant z Cupertino zaprezentuje nową generację MacBooka Pro oraz wprowadzi na rynek finalną wersję systemu operacyjnego macOS.
W sieci znajdziemy dużo informacji na temat kolejnej generacji MacBooka Air. Aktualnie sprzedawany model pojawił się w sklepach rok temu. Niestety bazowy komputer przenośny od Apple w tym roku raczej nie doczeka się aktualizacji. Ze względu na problem z dostępnością półprzewodników oraz plany całkowitego przeprojektowania obudowy nie powinniśmy spodziewać się debiutu MacBooka Air na nadchodzącym wydarzeniu.
Historycznie patrząc Apple rzadziej odświeża komputery MacBook Air od topowych MacBooków Pro.
Na wydarzeniu Unlashed powinniśmy zobaczyć jedynie droższe modele. MacBook Air, którego znamy od zeszłego roku pozostanie aktualnym modelem do połowy roku.
Zgodnie z najnowszymi przeciekami Apple zamierza przenieść system Face ID z telefonów i tabletów do komputerów przenośnych. W związku z jego obecnością komputery MacBook Air kolejnej generacji mogą otrzymać wyświetlacz z wycięciem w ekranie. Rozwiązanie to jest doskonale znane posiadaczom nowszych modeli iPhone a.
Historycznie patrząc Apple przeniosło już raz system biometrycznego uwierzytelniania z telefonów do komputerów. Mowa oczywiście o systemie Touch ID, który po trzech latach obecności w iPhone trafił do komputerów MacBook Pro.
W sierpniu tego roku Ty w jednym z wpisów zasugerował obecność wycięcia w ekranie. Plotka ta nabrała właśnie nowego znaczenia, ponieważ identyczne wycięcie ma trafić do komputerów z rodziny MacBook Pro.
Ty zasugerował również, że MacBook Air wyglądać będzie znacznie lepiej ze względu na kompletny redesign obudowy. Producent ma zdecydować się na bardziej okrągłą i lżejszą konstrukcję. Nie dziwią nas te przecieki. MacBook Air zawsze był najlżejszym komputerem Apple. Konkurencja jednak nie śpi i od dawna posiada w swojej ofercie cieńsze i lżejsze komputery przenośne.
Po prezentacji nowych MacBooków Pro do sieci trafiło sporo informacji dotyczących przyszłorocznego modelu MacBooka Air. Apple zaprezentowało swój nowy język stylistyczny, a wybrane elementy z MacBooków Pro w przyszłości trafią do tańszego MacBooka Air. Jakie nowości pojawią się w najtańszym i najlżejszym laptopie Apple?
Nowy MacBook Air również doczeka się nowego wyświetlacza z mniejszymi ramkami okalającymi ekran. Oznacza to pojawienie się wycięcia w ekranie. W notchu znajdziemy kamerkę FaceTime p z Center Stage, czujnik oświetlenia oraz TrueTone. Ekran zostanie zaprojektowany tak, aby notch mieścił się w powiększonym pasku górnym, a powierzchnia robocza nadal będzie miała proporcje :.
MacBook Air nie otrzyma Face ID. Do odblokowywania nadal służyć będzie doskonale znany czytnik linii papilarnych Touch ID.
MacBook Air od początku swojego istnienia posiada charakterystyczną konstrukcję w kształcie klina. Zabieg ten powoduje, że komputer wydaje się mniejszy i lżejszy, niż jest w rzeczywistości.
Nowy MacBook Air zaoferuje obudowę o jednakowej grubości. Pojawią się także bardziej zaokrąglone krawędzie. Całość ma być zauważalnie lżejszą. Aktualnie sprzedawany MacBook Air już od dawna nie jest jednym z lżejszych komputerów.
Ekran nadal zaoferuje powierzchnie roboczą o przekątnej , cala. Nie powinniśmy spodziewać się debiutu większego modeli z -calową matrycą.
Pojawi się nowa klawiatura Magic Keyboard w kolorze czarnym. Gładzik nadal będzie mniejszy od tego z MacBooka Pro.
Apple na dobre powraca do stosowania magnetycznego złącza do ładowania, które lata temu było standardem w każdym MacBooku. Nowe komputery oferują MagSafe jako dodatkowy port do ładowania. Dzięki obecności USB Typu C z Thunderbolt nie musimy obawiać się o kompatybilność z innymi ładowarkami. MacBooka Air naładujemy zarówno z wykorzystaniem MagSafe, jak i USB Typu C.
MacBook Air otrzyma złącze MagSafe, dwa porty USB Typu CThunderbolt oraz gniazdo słuchawkowe Jack.
MacBook Air zadebiutuje na rynku z zupełnie nowym procesorem Apple M. Zastąpi on jednostkę M. Nowy układ będzie wydajniejszy od Apple M, ale jednocześnie zauważalnie wolniejszy od Apple M Pro oraz Apple M Max. Procesor Apple M zaprojektowany będzie specjalnie z myślą o uzyskaniu wysokiej wydajności przy jednocześnie możliwie niskim zużyciu energii.
Procesor trafi również do najtańszego MacBooka Pro z paskiem dotykowym Touch Bar. Komputer ten otrzyma jedynie aktualizację podzespołów.
Apple przechodzi ze stosowania wyświetlaczy LCD do nowszych paneli Mini LED. Ekran tego typu otrzyma również MacBook Air. Komputer nie dostanie jednak flagowej funkcji ProMotion pozwalającej na Hz odświeżanie wyświetlanych treści.
Wyświetlacz Mini LED pozwoli na zastosowanie cieńszej klapy matrycy, co pozytywnie wpłynie na wymiary i wagę komputera.
Po premierze MacBooka Pro nadszedł czas na większą ilość plotek o MacBooku Air kolejnej generacji.
Dylandkt za pośrednictwem Twittera udostępnił kilka ciekawych faktów dotyczących przyszłorocznego komputera przenośnego od Apple.
Wiemy już, że MacBook Air otrzyma zupełnie nową obudowę. Komputer nadal dostarczany będzie z W zasilaczem. Nowością będzie przewód USB Typu C do MagSafe. Znamy go już z MacBooka Pro . Możliwe, że MacBook Air sprzedawany będzie z kablem w kolorze obudowy. Identyczny zabieg zastosowano już w -calowym iMacu.
Komputer wyposażony będzie również w portu USB Typu C z Thunderbolt oraz nową kamerkę FaceTime p z Center Stage.
MacBook Air nadal chłodzony będzie w % pasywnie. Klawiatura będzie cała biała, głośniki rozmieszczone wokół niej, a gładzik nieco bardziej zaokrąglony.
Dylandkt potwierdził również wcześniejsze przypuszczenia. Obudowa nie będzie posiadać charakterystycznego kształtu klina. Zabraknie ProMotion, czytnika kart pamięci, który powrócił do MacBooków Pro. Możliwe, że Apple zrezygnuje z zastosowania wycięcia w ekranie. Niestety będziemy musieli obejść się bez klasycznego portu HDMI.
Informacje przekazane przez Dylandkt zostały potwierdzone przez Jona Prossera z portalu Front Page Tech. Dodaje on, że komputer podobny będzie do pierwszych przecieków, które zostały opublikowane w maju roku. Od tego czasu dowiedzieliśmy się dodatkowo o obecności portu magnetycznego MagSafe oraz lepszej kamerki FaceTime p.
Jon Prosser uzupełnił poprzednie rendery o rozmieszczenie portów w MacBooku Air oraz wygląd ładowarki MagSafe.
Zdjęcia, które trafiły do sieci ukazują niezwykle cienkiego laptopa. Na lewej krawędzi znalazło się miejsce dla MagSafe oraz portu USB Typu CThunderbolt . Z drugiej strony znajdziemy kolejne złącze USB Typu CThunderbolt oraz złącze słuchawkowe Jack. Względem modeli Pro brakuje czytnika kart pamięci oraz pełnowymiarowego HDMI. Co ciekawe Apple zdecydowało się na umieszczenie jednego portu USB Typu C z prawej strony. Dotychczasowe modele posiadają złącza tego typu jedynie przy lewej krawędzi.
Jon Prosser dodał do renderów również wycięcie w ekranie. Aktualnie nie wiemy czy element ten znajdzie się również w MacBooku Air.
Nowy MacBook Air może zaoferować konstrukcję, która jest niesamowicie rzadko spotykana w komputerach przenośnych. Ramki zastosowane w najnowszym laptopie od Apple zostaną wykonane z białego tworzywa. Co istotne również wycięcie w ekranie będzie białe. Oznacza to, że Apple nie będzie mogło już łatwo usunąć go z wykorzystaniem wyłączenia niektórych pikseli w ekranie.
MacBook Air otrzyma białą ramkę. Podobny zabieg stylistyczny zastosowano w -calowym iMacu z roku. Dodatkowo MacBook Air powinien otrzymać białą klawiaturę. Wszystko wskazuje na to, że Apple zamierza wizualnie odróżnić od siebie tańsze modele od produktów dla profesjonalistów.
Dodatkowym wytłumaczeniem jest fakt, że białe ramki lepiej uzupełniają się z pastelowymi kolorami iMaca . W podobnych odcieniach sprzedawany będzie również MacBook Air . Szef produktu i marketingu Apple – Collen Novielli – zapewnia, że brak ostrego kontrastu zapewnia bardziej płynne doświadczenia dla użytkownika.
Według Apple na codzień pracujemy z jasnymi aplikacjami, więc kolor biały jako odcień okalający ekran jest naturalnym wyborem.
Inaczej jest w przypadku profesjonalistów, którzy montują wideo lub obrabiają zdjęcia. Dla nich czarna ramka jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie odwraca ich uwagi i ułatwia pracę w ciemnym otoczeniu. Dla podkreślenia tej teorii podczas premiery MacBooka Pro usłyszeliśmy czarne ramki wyglądają świetnie w trybie ciemnym, który nasi użytkownicy pro uwielbiają .
Apple z dużą dozą prawdopodobieństwa powróci do dualizmu – bazowe modele dla zwykłych odbiorców będą kolorowe, a topowe maszyny dla profesjonalistów otrzymają bardziej stonowany i zachowawczy design.
Po roku od premiery bazowy MacBook Air z procesorem Apple M nadal pozostaje jednym z najchętniej wybieranych komputerów przenośnych. Apple przekazało, że w czwartym kwartale finansowym roku sprzedaż komputerów Mac wygenerowała przychody na poziomie , mld dolarów. Jest to rekord w historii komputerów firmy Apple.
Tim Cook przekazał, że firma zauważyła silny popyt na bazowego MacBooka Air z procesorem Apple M.
Wysokie wyniki sprzedażowe zostały zarejestrowane jeszcze przed premierą nowych komputerów z rodziny MacBook Pro.
Apple raportuje, że w związku z pracą zdalną komputery Mac notują rewelacyjne wyniki sprzedażowe od pięciu kwartałów z rzędu.
Apple w swoich produktach dla profesjonalistów w roku zrezygnowało ze stosowania GB pamięci operacyjnej. Nowe MacBooki Pro sprzedawane są jedynie w konfiguracjach z co najmniej GB RAMu.
Aktualnie standardem rynkowym w tańszych komputerach nadal jest GB pamięci operacyjnej, której kości często są wlutowane na płytę główną. Wyklucza to możliwość łatwej rozbudowy pamięci operacyjnej.
Niestety w obecnych czasach GB to nieco za mało. Apple stosuje minimum GB pamięci operacyjnej w swoich komputerach od roku nie dotyczy to podstawowego Maca mini, który do roku oferował GB RAMu.
Nawet najnowszy iMac w podstawie oferuje GB RAMu i GB wbudowanej pamięci masowej. Co gorsza droższa o zł konfiguracja wcale nie posiada większej ilości pamięci operacyjnej.
Informacje z sieci wskazują, że MacBook Air w podstawowej, najpopularniejszej konfiguracji nadal zaoferuje zaledwie GB RAMu. Chociaż Apple twierdzi, że zunifikowana pamięć operacyjna w urządzeniach z procesorami Apple Silicon radzi sobie znacznie lepiej, fizycznych ograniczeń nie da się przeskoczyć.
Decydując się na zakup MacBooka Air prawdopodobnie będziemy musieli dopłacić około zł, aby kupić konfiguracje z GB RAMu. Z pewnością warto to zrobić jeżeli planujemy pracować z kilkoma aplikacjami w tym samym czasie lub wieloma zakładkami w przeglądarce. Niestety, ale GB obecnie w najtańszym MacBooku Air z procesorem Apple M znacząco podcina skrzydła tej konstrukcji. Obawiamy się, że w przyszłym roku sytuacja się powtórzy.
Najtańsze komputery od Apple nadal sprzedawane będą z GB RAMu. Zabraknie również ekranów z ProMotion. Technologia ta została zarezerwowana dla urządzeń z dopiskiem Pro w nazwie.
MacBook Air od wielu lat jest najtańszym komputerem w portfolio Apple. Aktualnie sugerowana cena detaliczna startuje z pułapu zł, a u wybranych autoryzowanych sprzedawców komputer kupimy za około zł.
Jednocześnie na przestrzeni ostatnich lat firma Apple zwiększa ceny swoich urządzeń. Aktualna luka cenowa pomiędzy MacBookiem Air, a najtańszą konfiguracją najnowszego MacBooka Pro wynos aż zł!. Oznacza to, że bez problemu zamiast -calowego MacBooka Pro kupimy dwa MacBooki Air i zostanie nam jeszcze nieco gotówki na akcesoria.
Z drugiej strony w ofercie nadal pozostaje stary MacBook Pro z -calowym ekranem i procesorem Apple M. Urządzenie to pozycjonowane jest wyżej od MacBooka Air i kosztuje zł. Przyszłość tego modelu jest jednak mocno niepewna.
W chwili obecnej możliwe do zrealizowania są dwa scenariusze. Mniej prawdopodobny zakłada, że nowy MacBook Air nadal kosztować będzie zł. Niestety dużo bardziej realne wydajne się wycofanie MacBooka Pro ze sprzedaży i podniesienie ceny startowej MacBooka Air o kilkaset złotych.
Dokładne infromacje o cenie MacBooka Air otrzymamy dopiero po jego premierze. Niestety po ostatnich ruchach firmy Apple i zapowiadanych nowościach spodziewamy się, że nowa generacja MacBooka Air może być droższa.
LeaksApplePro wypowiedział się na temat daty premiery nowej generacji MacBook Air. Komputer w wersji na rok zadebiutuje dopiero w trzecim kwartale roku. Premiera odbędzie się prawdopodobnie po wakacjach. Możliwe, że komputer zadebiutuje we wrześniu razem z nowymi smartfonami iPhone .
Dodatkowo potwierdzone zostało, że na pokładzie znajdzie się procesor Apple M oraz panel mini-LED. LeaksApplePro uważa, że nowy model pozycjonowany będzie powyżej aktualnie sprzedawanego MacBooka Air z procesorem Apple M. Możliwe, że komputer ten nie zostanie wycofany ze sprzedaży po premierze nowej generacji. Informacje te pozwalają sądzić, że komputer zdrożeje. Zostało to już podkreślone w innych źródłach.
Przed nami Black Friday . Wielu konsumentów, którzy planują zakup komputera od Apple z pewnością zadaje sobie pytanie czy warto kupić MacBooka Air w promocji zamiast czekać na MacBooka Air ? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jednoznaczna, ale postaramy się jej udzielić.
Już na kilkanaście dni przed Black Friday sklepy z elektroniką zauważalnie przeceniły bazowe konfiguracje MacBooka Air . Obecnie kupimy go za zł, a to nie koniec promocji. Spodziewamy się, że w czarny piątek cena może spaść nawet poniżej zł.
Tak tani MacBook Air z pewnością kusić będzie wielu konsumentów, którzy aktualnie czekają na nowy model. Czy warto skusić się na schodzącą generację w promocji?
Naszym zdaniem tak. MacBook Air to nadal świetny komputer, a mocy obliczeniowej wystarczy na kilka lat. Jeżeli odrzucimy fakt, że wkrótce pojawi się nowy MacBook Air, aktualnej generacji nie można nic zarzucić. Na pokładzie znajdziemy wydajny procesor Apple M chłodzony w całości pasywnie, GB pamięci operacyjnej, GB nośnik SSD, świetny ekran Retina oraz rewelacyjną klawiaturę Magic Keyboard. Całość uzupełniają dwa porty USB C z Thunderbolt , rewelacyjne czasy pracy oraz Touch ID.
Jeżeli śledzisz wiadomości o nadchodzącym MacBooku Air, ale nie musisz mieć najnowszego modelu, MacBook Air na Black Friday powinien być dla Ciebie odpowiednim wyborem.
Do sieci trafiły nowe rendery przedstawiające MacBooka Air przyszłej generacji z procesorem Apple M. Są one oparte na plikach CAD, które wyciekły od producenta. Widniejący na nich komputer nie posiada wycięcia w ekranie co z pewnością jest dobrą wiadomością.
Najnowsze wizualizacje MacBooka Air zostały udostępnione przez LeaksApplePro. Widać na nich zarys obudowy MacBooka Air. Sam komputer jest bardzo podobny do MacBooka Pro z roku. Zabrakło charakterystycznej konstrukcji w kształcie klina. Zamiast niej otrzymamy porty po obu stronach po jednym złączu Thunderbolt na lewym i prawym boku oraz gniazdo do ładowania MagSafe.
Komputer z renderów nie posiada wycięcia w ekranie. Niestety nie ma nic za darmo. Zamiast wycięcia otrzymamy większe ramki, które są niezbędne do implementacji kamerki FaceTime HD i niezbędnych czujników.
Do sieci trafiły nowe informacje o procesorze Apple M, który zadebiutuje razem z komputerami MacBook Air .
Jon Prosser podzielił się w sieci swoimi przewidywaniami dotyczącymi nadchodzącego układu z rodziny Apple Silicon. Potwierdził on, że układ ten projektowany jest w celu zapewniania jak najlepszego balansu pomiędzy wydajnością, a energooszczędnością. Procesor ten zastąpi na rynku układ Apple M jednocześnie nie będą konkurencją dla M Pro i M Max. Pomimo zmiany liczby w nazwie nadchodzący procesor zaoferuje bardzo podobną architekturę do pierwszego układu z rodziny Apple M. Możemy zatem oczekiwać obecności ośmiu rdzeni CPU. Nowością będzie wydajniejszy układ graficzny dostępny w konfiguracji z lub rdzeniami.
Do sieci trafiły nowe informacje potwierdzające premierę zupełnie nowego MacBooka Air z procesorem Apple M. Tym razem na temat nadchodzącego urządzenia wypowiedział się Mark Gurman z a. W najnowszym newsletterze PowerOn poruszył on premiery sprzętowe Apple na rok. Gurman wymienił na liście MacBooka Air wyposażonego w procesor Apple M.
Niestety w notatce nie znajdziemy żadnych szczegółowych informacji na temat daty premiery, wygląda∂u czy szczegółowej specyfikacji technicznej.
Najnowsze plotki zakładają, że Apple planuje ujednolicić nazewnictwo swoich sprzętów w roku. Zmiany mają objąć nadchodzące modele taniego MacBooka oraz dużego iMaca. Apple przygotowuje się do premiery pięciu nowych komputerów z rodziny Mac.
Dylandkt przekazał, że bezpośredni następca MacBooka Air z roku wcale nie musi przynależeć do serii MacBook Air. Według niego Apple uprości nazewnictwo i tani MacBook ponownie nazywać się będzie Apple MacBook. Zmiana nazewnictwa miałby być ukłonem w stronę MacBooka z lat -, który był najtańszym modelem w portfolio Apple.
W międzyczasie Apple reaktywowało już serię MacBook. W latach – były to najmniejsze komputery Apple z -calową matrycą i jednym portem USB Typu C. Komputery te zapoczątkowały redesign, który w roku trafił do MacBooka Pro.
Zmiana nazewnictw ujednoliciła by gamę produktów z rodziny Mac. Komputery przenośne nazywałyby się MacBook oraz MacBook Pro, a komputery stacjonarne All-in-One iMac oraz iMac Pro. Klasyczne modele dedykowane będą dla zwykłych odbiorców, a ulepszone wersje Pro dla najbardziej wymagających klientów oraz profesjonalistów.
Do sieci trafiły informacje dotyczące cyklu wydawniczego procesorów Apple Silicon. Mapa drogowa została przedstawiona w raporcie Taiwanese Commercial Times.
Apple zamierza wydłużyć cykl życia swoich układów do komputerów. Nowe procesory prezentowane mają być nie co , a co miesięcy. Oznacza to, że układ Apple M, który będzie sercem MacBooka Air pojawi się na rynku w drugiej połowie roku. Procesor produkowany będzie w nm procesie technologicznym i otrzymał już nazwę kodową Staten.
W roku na rynku zadebiutują wydajniejsze układy Apple M Pro oraz Apple M Max, która prawdopodobnie trafią do MacBooka Pro kolejnej generacji.
Mark Gurman w najnowszym odcinku newslettera Power On podzielił się swoimi przemyśleniami na temat MacBooka Air. Z najnowszych informacji osiadanych przez dziennikarza wynika, że tegoroczna generacja otrzyma głównie zmiany wizualne. W środku pojawi się oczywiście nowy procesor Apple M, ale ma być on jedynie minimalnie szybszy od układu Apple M z MacBooka Air .
Gurman spodziewa się obecności -rdzeniowego układu graficznego w nadchodzącym modelu. Brakuje dodatkowych informacji dotyczących procesora Apple M.
Po chwilowej przewie do sieci napływają kolejne informacje dotyczące najnowszego MacBooka Air. Z zaufanego źródła dowiedzieliśmy się kilku nowych informacji.
Według danych przekazanych przez LeaksApplePro nowy model zaoferuje obudowę, która będzie o % cieńsza od tej zastosowanej w modelu z roku. Źródło potwierdza również obecność wycięcia w ekranie, które wcześniej pojawiło się w MacBooku Pro .
LeaksApplePro podzieliło się również informacjami na temat daty premiery oraz ceny. Według przecieku masowa produkcja nowych komputerów MacBook Air rozpocznie się w styczniu tego toku. Sugerowana cena detaliczna ma zaczynać się w przedziale – dolarów. LeaksApplePro uważa, że powinniśmy się liczyć ze wzrostem ceny nowego modelu z jednoczesnym pozostawieniem w sprzedaży MacBooka Air z procesorem Apple M.
Ostatnimi czasy w sieci cicho było o nadchodzącym modelu MacBooka Air. Jednocześnie w Internecie pojawiły się plotki o tanim MacBooku Pro z procesorem Apple M, iPhone SE+ G oraz iPadzie Air . Niestety brak jednoczesnych informacji o MacBook Air może wskazywać, że urządzenie to nie zostanie zaprezentowane na wiosennej konferencji prasowej razem z tanim iPhonem i odświeżonym iPadem. Możliwe, że Apple opóźniło debiut rynkowy nowego komputera i zadebiutuje on razem z MacBookiem Pro z procesorem Apple M w okolicach połowy roku.
Razem ze wzmiankami dotyczącymi nowego taniego MacBooka Pro w sieci pojawiło się kilka przecieków potwierdzających zbliżający się debiut MacBooka Air . Komputer ten otrzyma nm procesor Apple M, który pojawi się również w droższym MacBooku Pro. Komputer powinien kosztować zł i być najtańszym modelem w ofercie Apple. Budżetowy MacBook Pro będzie co najmniej zł więcej.
Z informacji przekazanych przez Marka Gurmana z a wynika, że premiera MacBooka Air może odbyć się na wiosennej konferencji prasowej. Niestety informacja ta nie została w % potwierdzona. Apple ze względu na problemy produkcyjne oraz bardzo dobre wyniki sprzedaży MacBooka Air , kilkukrotnie przekładało premierę nowego modelu.
wymiana baterii macbook air
10 marca, 2023 @ 11:16 pm
Kiedy Twój MacBook Air odmawia działania na baterii lub się nie włącza albo czasem wyświetla informacje o wymianie baterii. W sytuacji kiedy twój macbook działa wolniej niż zwykle, a twoja bateria spuchła to szybka wymiana baterii macbook air w szczecinie na pewno Ci pomoże.